TELEWIZJA TOYA to telewizja, zgodnie z jej hasłem promocyjnym "...telewizja bliżej Ciebie", bliska zarówno mieszkańcom Łodzi, jak i regionu.
Rzetelnie i obiektywnie pokazująca ich sukcesy i problemy.

Program TELEWIZJI TOYA nadawany jest od 1997 roku.

Przez trzynaście godzin dziennie nadajemy programy publicystyczne, rozrywkowe, kulturalne, edukacyjne, reportaże, transmisje sportowe. W ramówce znajduje się ponad czterdzieści cyklicznych programów. Wiele z nich (np. Bez etatu, Konfrontacje, Co jest grane w Łodzi ) ma charakter interaktywny - widzowie mogą w nich uczestniczyć poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny ze studiem, z którego nadawany jest program a także osobiście, jako zaproszeni goście. Rocznie do udziału w programach na żywo zapraszanych jest blisko dwa tysiące osób - są to osoby publiczne (politycy, pracownicy naukowi, artyści) jak i "zwyczajni" widzowie.

Codziennie od 17.15 do 22.45 co pół godziny nadajemy serwisy informacyjne Wydarzenia, Wydarzenia Flesz, Wydarzenia Sport, Sport Flesz. Jesteśmy jedyną łódzką telewizją informacyjną.

TELEWIZJA TOYA jest współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, jak np. "Energia Kultury" - plebiscyt wyłaniający najważniejsze łódzkie wydarzenia kulturalne roku.

Jako jedyna stacja telewizyjna w Polsce przeprowadziła transmisje koncertów Placido Domingo i "Siedmiu Bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego - zarówno dla telewidzów, jak i dla kilku tysięcy widzów zgromadzonych na Placu Dąbrowskiego w Łodzi. Przeprowadziła również całodniową relację z obchodów 65. Rocznicy Likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto. Dla uczczenia obchodów wydała, przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, płytę DVD "ŚLADY", która była prezentowana m.in. w Tel Awiwie. Stacja angażuje się w życie miasta i jego mieszkańców - co roku przeprowadza transmisje z wielu miejskich i regionalnych wydarzeń np. Jarmarku Wojewódzkiego, Dni Łodzi, koncertów, imprez sportowych.

TELEWIZJA TOYA realizuje edukacyjne programy telewizyjne, współfinansowane przez instytucje zewnętrze m.in. Narodowy Bank Polski, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Urząd Miasta Łodzi, Regionalne Centrum Polityki Społecznej, Narodowe Centrum Kultury.

Trzykrotnie wygrywaliśmy konkursy grantowe w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektów edukacyjnych i medialnych: Przedszkole równa szanse (2008-09), Telewizja na warsztacie (2010-11) i Tvoya Wizja (2012-13).

Swoją niewątpliwą rangę na łódzkim i regionalnym rynku mediów TELEWIZJA TOYA zawdzięcza pracownikom i współpracownikom. W ich szeregach znajdują się wysokiej klasy specjaliści, niejednokrotnie nagradzani za swoje dokonania zawodowe - dziennikarze, realizatorzy, operatorzy, dźwiękowcy, producenci.

Uprzejmie informujemy, że Telewizja Toya Sp. z o.o. zrealizowała projekt pn. "Wdrożenie nowoczesnego systemu produkcyjno-dystrybucyjnego w oparciu o system informatyczny w Telewizji TOYA" , współfinansowany w ramach III Osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, Oś priorytetowa III: Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.3 Rozwój B+R w przedsiębiorstwach.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Zgodę tą możesz wycofać w każdej chwili poprzez zmianę ustawień przeglądarki, musisz jednak pamiętać, że przetwarzanie które miało miejsce zanim to zrobiłeś pozostaje zgodne z prawem.