Twoim zdaniem najistotniejsze wydarzenie kwietnia 2017 to

Kapituła, w skład której wchodzą: Grzegorz Zieliński, właściciel klubu Piotrkowska 97, oraz szefowie Telewizji Toya, Radia Eska i „Wyborczej", typuje najważniejsze wydarzenia w zakończonym miesiącu. 

Oto propozycje w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu" za kwiecień:

89,6% Barokowe arcydzieło w Operze. Lekko, dowcipnie, z urokliwą oprawą plastyczną - tak zrealizowano „Semele" Georga Friedricha Händla.

To Koprodukcję Teatru Wielkiego z łódzkimi uczelniami artystycznymi. Wystąpili studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej i uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella, orkiestra Akademii Muzycznej. W projektowaniu dekoracji i kostiumów pomagali studenci Akademii Sztuk Pięknych.

2,8% Jeśli prawdą jest, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, to w walce o Expo 2022 dla Łodzi mamy jeden punkt do przodu.

Miasto odwiedziła delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE). Jej przedstawiciele na konferencji prasowej w sali poselskiej Zamku Królewskiego w Warszawie chwalili Łódź za przygotowania do imprezy. - Expo to projekt ogólnokrajowy. Widziałem akceptację łodzian. A to jest kluczowe - ocenił Vicente Loscertales, sekretarz generalny Międzynarodowego Biura Wystaw.

0,6% Grot Budowlani kończą najlepszy sezon w historii klubu. Łódzka drużyna w tym sezonie występowała w trzech rozgrywkach

W dwóch pierwszych doszła do finałów, zaś europejskie rozgrywki zakończyła dwa szczeble niżej, odpadając z nie byle kim, bo Galatasaray Stambuł, finalistą ligi tureckiej, najsilniejszej na kontynencie. Siatkarki Grot Budowlanymi w kwietniu zdobyły wicemistrzostwo Polski.

Archiwum