Twoim zdaniem najistotniejsze wydarzenie kwietnia 2016 to

Kapituła, w skład której wchodzą: Grzegorz Zieliński, właściciel klubu Piotrkowska 97, oraz szefowie Telewizji Toya, Radia Eska i „Wyborczej", typuje najważniejsze wydarzenia w zakończonym miesiącu. 

Później laureata wybierają widzowie, słuchacze i czytelnicy. Oto propozycje za kwiecień w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu". 

– socjologiczne odczytanie „W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta, czytane przez pryzmat współczesności. Świetny wizualnie spektakl z gwiazdorską obsadą (Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr, Jacek Poniedziałek). Nagrodzono go długimi owacjami. 

Piotrkowską przejechał tłum rowerzystów. Wielu z nich już na miejskich jednośladach. Jedną z pierwszych osób, które wypożyczyły ŁRP, była Małgorzata Zdziebłowska, duchowa mama rowerowego systemu. To ona zgłosiła projekt podczas I edycji budżetu obywatelskiego. Był on wówczas dużo mniejszy. Ale z czasem urósł. Podobnie jak córeczka Zdziebłowskiej, trzyletnia Hania. Gdy jej mama składała wniosek, Hania mieszkała jeszcze w brzuchu. 

Teraz to najnowocześniejsza klinika rehabilitacji w Polsce. Wart prawie 20 milionów złotyc remont Matki Polki to prezent od fundacji TVN. Latem 2014 r. telewidzowie usłyszeli po raz pierwszy o problemach Matki Polki. Do dawania pieniędzy zachęcał ich mecz, w którym zagrały drużyny TVP i TVN. Transmitowały go obie telewizje. Rok później był rewanż. Piłkę kopali znani aktorzy i dziennikarze.

Archiwum