Twoim zdaniem najistotniejsze wydarzenie listopada 2016 to

Kapituła, w skład której wchodzą: Grzegorz Zieliński, właściciel klubu Piotrkowska 97, oraz szefowie Telewizji Toya, Radia Eska i „Wyborczej", typuje najważniejsze wydarzenia w zakończonym miesiącu. 

Oto propozycje w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu" za listopad:

Nowi selekcjonerzy nie odcinali się od przeszłości przetwarzając tradycję dobrego europejskiego kina. Publiczność wzięła udział w pokazach ponad 80 filmów. Połowa z nich miała swoją łódzką premierę filmową. Wśród nich były m.in. „Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego i „Powidoki” Andrzeja Wajdy. Organizatorom udało się zaprosić na Cinergię laureata Złotego Lwa za całokształt twórczości - Jerzego Skolimowskiego.

Wykonawca na przekopanie się pod miastem będzie miał ponad cztery lata. Inwestycja kończy z komunikacyjnym podziałem Łodzi mającym źródło jeszcze w czasach zaborów. Przez wiele lat na kolejowej mapie Polski Łódź praktycznie nie istniała. Funkcje centralnej stacji przesiadkowej aglomeracji przejęły Koluszki i Kutno. Teraz, dzięki inwestycji, kolej przemodeluje siatkę połączeń tak, aby Łódź znalazła się w jej centralnym punkcie. Na dworcu Łódź Fabryczna krzyżowały się będą trasy kolejowe północ-południe i wschód-zachód

W Sieradzu Grupa Tubądzin świętowała fakt, że może teraz produkować płytki o wymiarach 1,2 metra na 2,4 metra. Pracę znalazło w niej 160 osób. Dzięki inwestycji moce produkcyjne firmy, które wcześniej wynosiły 12 mln mkw. rocznie, powiększyły się o kolejne 3 mln mkw. Pod dachem znalazło się 31 tys. m kw. powierzchni.

Wówczas Łódź będzie pierwszym w Polsce miastem z pełnym ringiem autostradowym. Od północy tworzy go autostrada A2, od południa S8, a od wschodu otwarta w lipcu A1. Droga ekspresowa S14 połączy A2 z S8 i będzie jednocześnie zachodnią obwodnicą miasta. Dzięki niej TIR-y ominą nie tylko Łódź, ale również Konstantynów Łódzki, Aleksandrów i Zgierz. Trasa ta nie tylko ułatwi podróżowanie, ale przede wszystkim otworzy kolejne tereny inwestycyjne i będzie impulsem ekonomicznym dla całego regionu.

Archiwum