Twoim zdaniem najistotniejsze wydarzenie maja 2016 to

Kapituła, w skład której wchodzą: Grzegorz Zieliński, właściciel klubu Piotrkowska 97, oraz szefowie Telewizji Toya, Radia Eska i „Wyborczej", typuje najważniejsze wydarzenia w zakończonym miesiącu. 

Oto propozycje w plebiscycie „Łódzkie Sukcesu" za maj:

21,3% Kilka tysięcy fanów bawiło się w rytm znanych przebojów w Atlas Arenie, w której wystąpił Rod Stewart. Koncert 71-letniego piosenkarza to show, którego niejeden młodszy kolega mógłby mu pozazdrościć.

Na trybunach nie było wolnych miejsc. Na płycie podobnie. Piosenkarz zachwycał świetną formą, nienaganną fryzurą, strojem, który zmieniał tego wieczoru aż trzy razy, oraz głosem, który wciąż jeszcze potrafi zaskoczyć mocą. Trwający dwie godziny koncert zamknął kultowy przebój „Da Ya Think I’m Sexy?". 

13,5% Aż 4,5 tys. osób wzięło udział w 14. Biegu Piotrkowską „Rossmann Run". W zawodach mogą uczestniczyć nie tylko zawodowcy, ale również amatorzy.

Każdy zawodnik w pakiecie startowym znalazł koszulkę, napój izotoniczny, a także gadżety od sponsorów. Na mecie czekały medale. - Bieg Ulicą Piotrkowską jest niepowtarzalny. To bieg, które na stałe zrósł się z miastem - twierdzi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Dzięki niemu nie tylko fajnie spędzamy czas, ale również poznajemy zmieniającą się Łódź w obszarze Piotrkowskiej, Starego Rynku i Manufaktury. 

19,1% W kwartale ulic Sienkiewicza, Kilińskiego, Piłsudskiego i Nawrot powstała nowa droga. Wykonał ją inwestor, który postawił tam apartamentowiec.

Droga ma kształt litery „L" i około 400 metrów długości. Miasto nie wydało na ten cel ani złotówki. Będzie to droga do nowego budynku, ale nie tylko. Korzystać będą mogli z niej wszyscy. Mimo że droga była budowana przez prywatną firmę, to wyglądem nawiązuje do ulic budowanych aktualnie przez miasto. Inwestor to spółka Mota-Engil Real Estate Management. 

46,1% Imponujące, dwutomowe wydawnictwo „Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia" otrzymało nagrodę główną w kategorii „Publikacje" w XXXVI Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015.

Coroczny prestiżowy konkurs zwykło nazywać się „muzealnym Oscarem". Startują w nim najważniejsze polskie instytucje muzealne. Oprócz tekstów naukowych i materiałów archiwalnych w pracy znalazły się także m.in. wypowiedzi zwiedzających z ksiąg pamiątkowych. „Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia" to monumentalne, dwutomowe wydawnictwo, które powstało z okazji 85. rocznicy inauguracji Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy "a.r.". Oba tomy mają łącznie prawie 1400 stron.

Archiwum